Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına istikamet veren bir açıklıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kadar kişisel detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında hakikat adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve reçete gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak görev düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Bugün de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine oylumlu ilgi göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi ifa etmek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve yerine nazaran hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin nasıl bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz bir tomar marifet sahibi tamamlanmak istiyorsanız, birokkalı terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine nazaran belirlenir ve birokkalı kişiye nazaran yabanlık ve gelecekteki vakalar hakkında marifet verebilir.

  2. Arslan Burcu: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Mevlit haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar yaşfakat şekline belirti eder.

Burç yorumlaması hakkında çok bir tomar marifet sahibi tamamlanmak sinein, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

ıstılah Manaı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında marifet verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmeslekimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, hakikat bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, istikbal tahmini ve henüz dayanıklı çok mevzu hakkında marifet tevdi konusunda olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan