Üççıbanak Tarım, kültür makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Gübre Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Art Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yeygi Karma Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri yürekin ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına münasip olarak üretim yapmalarına yardımcı olabilir. Iyi cihaz ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan ehliyetli besin üretimi, giyecek ve tahaffuz platformını sağlamlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanoğlu ilkel kültür hayata geçirmeye çıbanladı ancak günümüzde toplumun yalnızca çok ıvır zıvır bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını huzurlayacak tarımsal üretimle mücadelemaktadır. Araba ve ekipmanlar buna imkan tanımaktadır. Türkiye, kültür ve kültür makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Mütezayit dileme ve kültür kolünün gittikçe çeşitlenmesi, kültür makinelerine olan ihtiyacın da artmasına sebep olmuştur. Uygulayım bilimi ile yan yana vüruten kültür makineleri, kültür aletleri, kendiliğinden ve yardımcı kültür makineleri üzere ekipmanlar kültür sanayisini canlandırarak kesiksizlığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana göre değişiklıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Ayrıca yalnızca kültür kolü değil, ülkenin ihracat hacmi de gittikçe artmaktadır.

Üççıbanak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağdaş üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, muttasıf iş gücü ve mürtefi üretim kapasitesi eşliğinde otokton üretim gücüyle müşterilerine en güzel hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çaldatmaışanı ile devim bilimi ve müşküllü sima kaynağına sahip olan Üççıbanak Tarım, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere derece bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi geçen makine üretimi ile 15 ’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine ilhak kadir sağlayıcı Üççıbanak Tarım; şişman Ar-Ge çaldatmaışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını durmadan yükseltmektedir. Mütemadi ilerleme ve sıfır yanlış üretim sistemi, Üççıbanak Tarım ürünlerinin hem il süresince hem de il haricinde güvenilerek kullanılmasının çıbanlıca nedenidir. Üççıbanak Tarım, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu bütün sektörlerde kanıtlamıştır.

Üççıbanak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Gübre Serpme Makinalarıdır”. Gübre serpme makinası gübrelerin münasip ve istikrarlı bir şekilde tevziını sağlamlar.
Gübreyi ehliyetli ve dürüst bir şekilde toprağa serpebilen Gübre Serpme Makinası ile mevsimli mevsimsiz basma kullanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve verimkâr bir şekilde dağıtabilirsiniz. Gübre Serpme Makinaları sayesinde tarla üzerinde daha azca efor harcama ederek çok daha sağlamlıklı iş yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın mevsimli mevsimsiz olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Gübre Serpme Makinası sayesinde çok daha sağlamlıklı kalır ve toprağınızdan daha bir küme kâr ve göveri elde etmenize yardımcı olabilir.
Gübre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması yürekin kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha verimkâr bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en muhteşem ihtiyaçları olan besin maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapkaloriın iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu derece katkı sağlayıcı gübrelerin kullanmaı dair çok önemli ve özen edilmesi müstelzim bir unsur bulunmaktadır.
Bu unsur gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Gübre Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha verimkâr gerilar elde edebilirsiniz.

Üççıbanak Tarım olarak bir başka ürünümüz olan Traktör Art Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine duymak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi taban seviyesinden duymak ve muntazır bir damperli kamyona evet da çıplak bir hendek haksına boşamak yürekin münteşir olarak kullanılır. Art yükleyici ile yan yana bir malzemeyi yere itmeden duymak mümkündür. Art yükleyiciler genellikle istiflenmiş olan bir malzemeyi taban seviyesinden duymak yürekin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya hendek haksı üzere alanlara boşamak yürekin yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere uygulanan dal yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı üzere sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çırefikalabilir bir sargılantı parçası üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değnöbettirilebilir ve biraşkın ağababaşmanla da yaygınletilebilir. Ana dahişenler genellikle hidrolik dahişenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çaldatmaıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da devinme ettirilir. Teleskopik taşıyıcılara göre oldukça az maliyetleri ve çok yönlülükleri de dal yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör dal yükleyiciler yürekin yeğleme edilebilecek biraşkın üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın gurur gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem paha hem de kalite olarak yarar sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın bazen üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Tarım makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden Üççıbanak Tarım’ın dal yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek bili sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri yem bitkilerinin toplama ve balyalama nöbetlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu örgülması nöbetlemlerini sağlayıcı bir makinedir. Üççıbanak Tarım olarak Ot Icma Tırmıkları da kültür makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Askılı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 asıl gruba ayrılır.

Yeygi katışık makinası, besi hayvancılığı veya benzin hayvancılığı fail çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslengi sırasında iş gaileünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında özen etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine özen edilmediği vakit hayvanın benzinü ve etinden verim aldatmaınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği fail çiftçiler ve üreticiler ilk girişim olarak beslengi sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mısır vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması müstelzim bütün gıdaları yek seferde alabilir ve daha güzel beslenebilir. Yeygi karmanın örgülması hayvanın tüketmesi müstelzim bütün gıdaları bir araya getirerek daha güzel beslenmesine böylece daha bir küme verim almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile yan yana Yeygi Karma Makinaları da Üççıbanak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üççıbanak Tarım olarak emlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu üzere en üst kırat kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asılır Tip (ölçün) , Asılır Tip (Hidrolik) , Asılır Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi örgüsı verimli ve verimkâr bir tarımsal üretim yürekin muhteşem avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan kültürı yürekin önemli bir köprü nöbetlevi görmektedir.
Zirai üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha güzel durumlara gelmesi yürekin tarımsal ihracat noktasında Üççıbanak Tarım olarak bütün çaldatmaışanlamış olurımızın katkısıyla yan yana
Üççıbanak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Gübre Serpme Makinaları ve profesyonel ürün için: https://ucbasaktarim.com/